DETAYLAR

Hotel Category:
Boutique Hotel

Oda Sayısı:
35

Yüzme Havuzu:
Hayır

Spa Olanağı:
HayırYunak Evleri, Kapadokya'nın peri bacalarından oluşan yeryüzünde, Ürgüp kasabasında, yamaçtaki kayalara oyulmuştur . Otelimiz, 5. ve 6.yüzyıldan kalma 6 ev ,35 kaya oda ve 19. yüzyıldan kalma Rum konağından oluşmaktadır. Kapadokya'nın saklı kiliselerini, yeraltı şehirlerini ve büyüleyici volkanik kaya oluşumlarını ziyaret ederken, Yunak Evlerinde, kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Yunak Evleri, tarihi 5. ve 6. yüzyıla kadar uzanan 6 mağara evden oluşan 35 oda ile 19.yüzyılın ilk çeyreğinden kalma bir Rum Konağından oluşmaktadır. Mahallenin de adı olan "Yunak" kelimesi kadınların çamaşır yıkamak için, köy meydanında toplandıkları çeşmelere verilen ad'dır. Bu gizemli yerde, bir yandan çamasır yıkar, bir yandan da sohbet ederlermiş.

Bu ender mağara odalar yerel dokudan çok fazla uzaklaşmadan, her biri kendine özgü bir tarzla yeniden onarılmış ve dekore edilmistir. Dekorda da çok sık öğeler kullanılmıştır. El işi dantel perdeler, yatak kenarları, eski sandıklar, antika komodinler, Osmanlı tarzı örtüler, eski pirinç ferforje karyolalar, çalışma masaları, işlemeli çerçeveler, eski Türk halıları, antika lambalar özenle ve sadelik göz önünde bulundurularak seçilmiştir.

Osmanlı tarzı ile dekore edilmiş olan odalara geçişler dar koridorlar ve taş basamaklarla sağlanmaktadır.. Her oda'nın kendine özgü panaromik teras'ı veya balkon'u vardır. Kesme taş ile yapılmış Ana Konak'ta , geniş bir koleksiyondan oluşan müzik odası, bilgisayar odası ve wi fi bağnaltısı, oturma odası , toplantı salonu ve sinema izleme odası bulunmaktadır.

Yunak Evleri modern konfor ile gelenekseli biraraya getirmeyi başarmıştır. Şehir Merkezine yakınlığıyla da günübirlik gezileriniz için ideal bir konumdadır.
Photo GalleryRezervasyon
Ad

Soyad

E Mail

Giriş tarihi
 
Çıkış tarihi
 


Tarih belli değil:


GO CAPPADOCIA
REZERVASYON
info@cappadociaonline.com
Phone:+90 (384) 219 22 99
Fax:+90 (384) 219 22 91