DETAYLAR

Hotel Category:
Luxury Boutique Hotel

Oda Sayısı:
30

Yüzme Havuzu:
Evet

Spa Olanağı:
Evet1998 yılında Indigo Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun tarafından restorasyonuna başlanan Museum Hotel, 2002 yılında dönemin Turizm Bakanı Erkan Mumcu tarafından resmi açılışı yapılarak İndigo markası ile hizmet vermeye başlamıştır.

Yaklaşık 5000m² ‘lik geniş ve konum olarak 'eşsiz' bir alan üzerine kurulmuş olan Museum Hotel, eski harabe ve yıkıntıların asılları özenle korunarak restore edilmesi sonucunda meydana gelmiştir. Her biri birbirinden özel ve farklı 30 odası bulunan Museum Hotel, Kapadokya bölgesinin 'ilk lüks butik oteli' olması anlamında da önem arz etmektedir.

Eşsiz konumu sayesinde tüm oda, Restaurant, Teras ve Barları Kapadokya’nın muhteşem manzarasına hakim olan Museum Hotel’den; Avanos, Göreme, Aşk vadisi, Güvercinlik Vadisi, Kızıl Vadi ve Erciyes dağı gibi görsel anlamda Kapadokya'nın en önemli bölgeleri kuşbakışı seyredilebilmektedir. Açıldığı ilk günden itibaren seçkin misafirlerimize en seçkin ve özel hizmeti vermeyi hedef edinmiş olan Museum Hotel, Kapadokya bölgesini ziyaret eden seçkin misafirlerin çok büyük bir çoğunluğunun değişmez ve öncelikli tercihidir.

Museum Hotel her anlamıyla eşsiz bir butik komplekstir. Tamamen kişiselleştirilmiş rezervasyon sistemiyle, eşsiz konumuyla, birbirinden farklı ve özel lüks suit’leriyle, mükemmel servis kalitesiyle, Kapadokya’nın unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini tadabileceğiniz bölgesinin 'en üst düzey alacarte restaurantı Lil’a' ile, odanıza özel wellness hizmetleriyle, eşsiz “Museum” konsepti ve sizleri binlerce yıl öncesine yolculuğa çıkaracak büyülü ve detaylı atmosferiyle Museum Hotel tek kelime ile; 'eşsiz'.

NEDEN "MUSEUM"?

Projenin fikir babası ve Indigo Group Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Tosun; Osmanlı, Selçuklu, Roma ve Hitit dönemlerini kapsayan çok geniş antika koleksiyonuna sahip bir antika koleksiyoncudur. Projenin en başından itibaren otel müşterilerinin odalarında yıllar öncesini yaşamalarını, Kapadokya kültürünü tüm ayrıntılarıyla tatmalarını ve tüm otelin müşterilere yaşayan müze hissi vermesi planlanmıştı. Museum Hotel'in tüm odaları, Restaurant, resepsiyon ve de dış mekanları Nevşehir Müze’sine kayıtlı birbirinden değerli antika eşyalarla dekore edilmiştir. Museum Hotel’de misafirimiz olduğunuz sürece gerçek bir Müze’de, birbirinden değerli antikalar içerisinde, çok değerli vakitler geçiyor olacaksınız.Photo GalleryRezervasyon
Ad

Soyad

E Mail

Giriş tarihi
 
Çıkış tarihi
 


Tarih belli değil:


GO CAPPADOCIA
REZERVASYON
info@cappadociaonline.com
Phone:+90 (384) 219 22 99
Fax:+90 (384) 219 22 91