DETAYLAR

Hotel Category:
Boutique Hotel

Oda Sayısı:
35

Yüzme Havuzu:
Hayır

Spa Olanağı:
HayırVadilerde perilerle dans etmek ister misiniz?

Rüzgarların serüvenleri ile oluşan bu güzel atlar ülkesi, Kapadokya!nın küçük bir vadisine yerleşmiş ; çevresi üzüm bağları,cennet elmaları,kayısılar,bahar kokusu yayan iğde ağaçları ve rüzgarlarla şarkı söyleyen ceviz ağaçlarıyla çevrilmiş,çok eski bir yaşam dünyası. Burada yaşam sessizce akıyor,rüzgarlar susuyor,sevdalar gizlice yaşanıyor. Hikayeler, bu güzel taş yapıların kayaların ardına gizlenmiş uyuyorlar, sanki hiç uyandırılmak istememişcesine,,, Doğanın bu estetik yapısı ve tarih, burada muhteşem bir bütünlük ve gizem içinde birleşmiş.

Aravan, Kapadokya’nın dokunulmamış,bakir kalan yerleşim yerlerinden biri. Bugünkü adı ise Ayvalı.

Biliyormusunuz? Milyonlarca yıl önce patlayan Erciyes yanardağı felaketinin, böyle görülmemiş bir estetiğe dönüşeceği, kimin aklına gelebilirdi ki !

Kapadokya bölgesinin doğal malzemesi olan volkanik oluşum, bu mükemmel taş ile sanatsal bir mimari şölene dönüşmüş. Fonksiyonel ve estetik taşlarla yapılan yapılar, kışın sıcacık, yazın ise serin bir yaşam alanı yaratmış. Ve bu yapılarda yaşamak ise bir ayrıcalık oluşturmuş. Aslında mavi vadiyi anlatmak çok zor, ancak içinde yaşanılırsa anlaşılabilir.

Aravan’da ,,, MAVİ VADİ DE yaşamak ayrıcalıktır.

İşte bu nedenlerle, buradaki tarihi dokuyu rüzgarların serüvenini, sakin akan suyu, iğde ağaçlarının kokusunu, cennet elmalarını, bağlardaki üzümlerini ve gece olunca gökyüzündeki dolunayı, yıldızları, kadehlerinize döküp içmek isterseniz ve bu efsane vadilerde, kayalardan gelen rüzgarlarla esen şarkıları ve sevda şiirlerini, hikayeleri dinlemek isterseniz...
Şayet, hayatı bu tarihi dokuların içinde yeni bir yaşam biçimi ile yaşamak isterseniz...
Belki de güneş doğarken vadilerdeki perilerle dans etmek istersiniz...Photo GalleryRezervasyon
Ad

Soyad

E Mail

Giriş tarihi
 
Çıkış tarihi
 


Tarih belli değil:


GO CAPPADOCIA
REZERVASYON
info@cappadociaonline.com
Phone:+90 (384) 219 22 99
Fax:+90 (384) 219 22 91